Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: tridavv.svet-stranek.cz
Osobní stránka

Co zvládáme:Osobní stránka na adrese: tridavv.svet-stranek.cz

Co zvládáme

4. -  15.9.


Máme za sebou dva týdny školy. První dny jsme si na školu spíše zvykali, dávali dohromady pomůcky na VV  a PČ, rozdávali si nové PS a sešity. Hodně jsme si povídali o prožitých prázdninách, četli a ukazovali si své prázdninové deníčky.

Pomalu ale jistě jsme se pustili do našeho druhého školního roku. A co jsme už zvládli?

 

ČJ

Opakujeme učivo z 1. třídy - věta, slovo, slabika, písmeno, hláska, slova dokážeme rozdělit na slabiky a víme, že se ve vlastních jménech píšeme velké písmeno. Zahráli  jsme si scénku - představování se kamarádovi a o kamarádství si také hodně povídáme. V psaní dopisujeme loňské písanky, zaměřujeme se na velká psací písmena ( ta malá už musíme bezpečně znát ).


M

I v matematice se vracíme k učivu z loňska - autobus, sčítací trojúhelníky, pavučiny, stavby z krychlí a denně procvičujeme sčítání a odčítání. Nově poznáváme cyklotrasy, učíme se orientovat v mapkách.


PRV

Začínáme tématem Jsem školák. Prohlédli jsme si pozorně celou školní budovu i s novým pavilonem a pak si ve dvojicích zahráli hru Ano - ne. Zapisujeme základní  info o naší škole, povídáme si o školních pomůckách a malujeme svoji aktovku.

návštěvníků stránky
celkem59 972
tento týden83
dnes14